Березень – Всеукраїнський конкурс «До чистих джерел»

Мета конкурсу – силами громадськості здійснити пошук джерел, розчищення, облаштування та догляд території навколо джерел питної води: струмків, колодязів, артезіанських свердловин.

18 березня – 4 травня – Великопосна ініціатива "Екологічне навернення для порятунку створіння"

Кожного року, в часі Великого посту, Церква запрошує до переосмислення свого життя в контексті Пасхальної події. Суть посту полягає не просто у стриманості в їжі, але, насамперед, у відмові від всього зайвого, що перешкоджає спілкуванню з Богом. Мета посту – очищення від гріхів та навернення до Бога.

Спектр гріхів сьогодення є дуже широким. Однак, одним із найбільш загрозливих є так званий екологічний гріх, який Католицька Церква зараховує до категорії гріхів найвищої важкості, а саме – до “соціальних гріхів, які кричать до неба”. Цей гріх руйнує прекрасне Боже створіння – природу, а водночас загрожує здоров’ю та життю людей, які проживають у забрудненому довкіллі. В даному контексті Великий піст є для нас доброю нагодою, щоб застановитися та зробити генеральну ревізію свого життя, а зокрема його впливу на природне довкілля. Для цілісного навернення людини необхідною є також екологічна складова. Що це означає? Насамперед потрібно усвідомити, що відповідальна поведінка стосовно природного довкілля є невід’ємною складовою християнської віри в Бога Творця. Другим кроком має стати свідчення віри у повсякденні нашого життя, з-поміж іншого, також і в екологічному вимірі. Якщо наша поведінка наносить шкоду природному довкіллю, то необхідним є відповідне навернення, зміна поведінки на краще та, якщо можливо, виправлення завданої довкіллю шкоди.

Католицька Церква стартує в часі Великого посту чисельні практичні ініціативи милосердя до природи, серед яких: акції озеленення, очищення та упорядкування прицерковних територій, цвинтарів та ін. Все більш популярною, наприклад, стає акція “Авто-піст”, в межах якої віруючі люди в значній мірі, або навіть і цілком, відмовляються від використання власного автомобіля, популяризуються зелені види транспорту тощо.

14 березня – Всесвітній день дій проти гребель, на захист річок, води, життя

Всесвітній день дій проти гребель започаткований у 1997 р. з метою об'єднання зусиль людей всього світу в боротьбі проти гребель, а також здійснення просвітництва щодо впливу гребель на річкові екосистеми.

21 березня – Всесвітній день лісів

Всесвітній день лісів пов'язаний з діяльністю щодо посадки лісів та висвітлення важливості збільшення кількості зелених насаджень. Цей день відзначається урядами та міжнародними організаціями для визначення плану збереження лісів.

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів)

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992р. в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року). Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. Цього дня організація по захисту довкілля звертається до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях.

У червні 1999р. в Лондоні на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров'я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол по проблемах води і здоров'я, зобов'язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов'язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

Щороку, 22 березня ООН призначає конкретний підрозділ власної організації, який контролюватиме дотримання правил проведення Всесвітнього дня води. Щорічно цього дня піднімається нова проблема, пов'язана із забрудненням водних ресурсів на планеті і звучить заклик до її рішення. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними.

23 березня – Всесвітній метеорологічний день

У 1960р. Всесвітня організація метеорології вирішила, що 23 березня буде святкуватися як Всесвітній день метеорології. Мета – акцентувати важливість метеорології і метеорологічної служби для забезпечення добробуту населення. Кожного року вибирається нове гасло цього дня, яке покликане допомогти людям зрозуміти значення метеорологічної служби.

23 березня – Всесвітня акція "Година Землі"

Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009р. й Україна, разом з 87 іншими країнами світу, також долучилася до всесвітньої акції.

Година Землі 2012 має на меті продемонструвати урядам країн світу, бізнес організаціям та людям, що дії проти глобального потепління не тільки необхідні, але й можливі.

Цього року "Година Землі" – це більше, ніж година! Ми повинні діяти щодня, роблячи невеликі кроки назустріч майбутньому без зміни клімату, майбутньому, у якому всі забезпечені природними ресурсами, майбутньому, у якому людина живе в гармонії з природою!

Кiлькiсть переглядiв: 390

Коментарi